MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Nie wstydzą się swojego wieku i swojego ciała

Miss Bikini, Mistera 65 +, oraz Miss Stroju Kąpielowego, Miss i Mister Publiczności, wybrani zostali na drugiej edycji legnickich wyborów. Impreza odbyła się na plaży na dachu Sky Light w Galerii Gwarna.

Nie wstydzą się swojego wieku i swojego ciała uczestnicy drugiej edycji wyborów Miss i Mistera 60 plus. Udział w konkursie uważają w większości za swego rodzaju sprawdzian odwagi i możliwości.

 

- Biorąc udział w konkursie chciałam się sprawdzić, przekonać czy jeszcze jestem powabna tak jaką byłam kiedyś. Czy jestem tak elegancka, tak ciekawa – powiedziała przed konkursem Aniela Wilczek, jedna z uczestniczek Miss Bikini 65 plus. - Długo się zastanawiałam, był „hamulec”, jednak postanowiłam przezwyciężyć tremę i wstyd i dobrze się bawić.

Tremę i wstyd przezwyciężyło czternaście seniorek. Wystąpiły przez publicznością i jury i udowodniły, że potrafią pokazać jak piękne się czują. Miss Bikini 65 + została mieszkanka Chocianowa. Irena Szuwalska o konkursie dowiedziała się z portalu społecznościowego dosłownie dwa dni przed imprezą.

- Kiedy przeczytałam ogłoszenie, postanowiłam wziąć udział i opłaciło się bo wygrałam. Chyba mam dobre geny, bo nie dbam o dietę a na figurę nie narzekam – powiedziała Miss 65 + Irena Szuwalska.

Miss Stroju Kąpielowego została legniczanka Krystyna Szynal, wielbicielka ostrych kolorów. Miss wystąpiła w czarnym jednoczęściowym stroju oraz pomarańczowym kapeluszu i pareo. Tytuł Miss Publiczności trafił do Anny Pilarskiej, która w konkursie wzięła udział po raz drugi.

O tytuł Mistera walczyło trzech panów. Wszyscy aktywnie udzielają się w Legnickim Klubie Seniora działającym przy LCK. Występy to dla nich chleb powszedni. Czarowali przede wszystkim wielkim poczuciem humoru. Zwyciężył Krzysztof Bombis. Misterem Publiczności został Bogusław Hyś.

Pomysłodawczynią konkursu jest Elżbieta Chucholska. - Jesteśmy starzy, ale czy to coś złego. Uważam, że należy się cieszyć  życiem i spełniać marzenia. Cóż z tego, że mamy 65 +? Za chwilę będziemy jeszcze starsi. Wykorzystujemy więc każdą chwilę – mówi Elżbieta Chucholska. - Może nie są to pięknie umięśnione ciała, jak w wieku kiedy mieliśmy 20, 30 czy 40 lat, ale myślę, że starzeć należy się z godnością i z radością. Nie powinniśmy się siebie i swojego ciała wstydzić - dodaje organizatorka konkursu.