Zamknięty

Pisze o tym:

34 reporterów

Dodano:

34 materiały

Nie wiesz, jak rozliczyć PIT? Zadaj pytanie, ekspert odpowie

Jeśli chcesz, by pracodawca wypełnił za ciebie roczne zeznanie podatkowe, to masz ostatnie dni na złożenie odpowiedniego oświadczenia. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze to się opłaca. Wszystkie wątpliwości związane z rozliczeniem podatku za ubiegły rok będą wyjaśniać eksperci na antenie TVN24 Biznes i Świat. Codziennie pomiędzy godz. 14.00 a 16.00. Czekamy na Wasze pytania!

Nie wiesz, jak rozliczyć PIT? Zadaj pytanie, ekspert odpowie

Rozlicz z nami PIT Źródło: tvn24

Czytaj odpowiedzi eksperta na pierwszą część pytań

Czytaj odpowiedzi ekspertów na drugą część pytań

W PIT-12, które musimy złożyć do piątku, podatnik oświadcza m.in. że poza dochodami uzyskanymi od płatnika nie uzyskał innych dochodów opodatkowanych, nie korzysta z odliczeń podatkowych poza tymi, których dokona płatnik, nie korzysta z możliwości opodatkowania wspólnie z małżonkiem lub jako samotnie wychowujący dziecko, nie dolicza kwot uprzednio odliczonych, poza tymi, których dokona płatnik. Warto też pamiętać, że korzystając z tej formy rozliczenia nie możemy wskazać instytucji, której chcemy przekazać 1 proc.

Na rozliczenie i złożenie do Urzędu Skarbowego pozostałych deklaracji (PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39) mamy czas do 30 kwietnia.

Wszystkie wątpliwości związane z rozliczeniem podatku za ubiegły rok będą wyjaśniać eksperci na antenie TVN24 Biznes i Świat. Codziennie pomiędzy godz. 14.00 a 16.00. Czekamy na Wasze pytania!

Czytaj więcej na tvn24bis.pl