Zamknięty

Pisze o tym:

42 reporterów

Dodano:

42 materiały

Nauka zdalna skrócona. Wasze pytania i wątpliwości

Do 21 lutego została skrócona nauka zdalna w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Taki system, gdzie część uczniów uczyła się zdalnie, a część stacjonarnie, obowiązywał od 27 stycznia. Swoimi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi takiego rozwiązania dzieliliście się w Gorącym Temacie Kontaktu 24.

Nauka zdalna skrócona. Wasze pytania i wątpliwości

Skrócona nauka zdalna. Dzieci wrócą do szkół


- Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej uczniów z klas od 5 do 8 i szkół ponadpodstawowych o tydzień - poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek. - Wszystkie szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego - dodał. I zwracał uwagę, że to oznacza, że dla części województw, m.in. mazowieckiego cały okres nauki zdalnej będzie wynosił tylko tydzień i dwa dni.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

Krócej o tydzień

Nauczanie zdalne dla uczniów od piątej klasy w górę miało trwać do 27 lutego - taką decyzję minister Czarnek ogłosił 25 stycznia. Ale już 1 lutego poinformował, że możliwe, iż niektórzy będą uczyć się w domach krócej.

- Jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić okres nauki zdalnej - powiedział w Polskim Radiu minister edukacji Przemysław Czarnek. Mówił wówczas, że chodzi o pięć województw, które ferie zaczęły jako pierwsze i przez to zdalne nauczanie trwało by u nich najdłużej - aż miesiąc.