MATERIAŁ INTERNAUTY

Nastoletni motorowerzysta bez uprawnień, pasażer bez kasku. Wypadek

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Brakiem rozwagi - delikatnie mówiąc - wykazało się dwóch nastolatków, którzy we wtorkowy wieczór, po zmierzchu, postanowili przejechać się motorowerem. 15-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a o rok starszy pasażer jechał bez kasku. Po zderzeniu z audi obaj trafili do szpitala.Do wypadku doszło w Łęgu Przedmiejskim koło Ostrołęki (mazowieckie). O szczegóły zdarzenia zapytaliśmy rzecznika ostrołęckiej policji, mł. asp. Tomasza Żerańskiego.

- Kierujący motorowerem 15-latek na jednym ze skrzyżowań w łęgu Przedmiejskim wymusił pierwszeństwo na kierującym audi, którym podróżował 36-letni mężczyzna. Okazało się, że nastolatek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę motoroweru, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania - poinformował nas rzecznik Żerański.

Co więcej nastolatek przewoził motorowerem o rok starszego kolegę. 16-latek podróżował bez kasku. Po zderzeniu z audi obaj nastolatkowie trafili do ostrołęckiego szpitala. Stan ich zdrowia nie jest na razie znany.

- Przypominam o obowiązku posiadania uprawnień bez względu na to jakim pojazdem silnikowym poruszamy się. Brak prawa jazdy niesie za sobą poważne konsekwencje prawne. Niestety o wiele o gorzej może zakończyć się ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W tym przypadku brak kasku może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Przed rozpoczęciem wycieczki warto zwrócić uwagę na fakt, że kask to jedyne zabezpieczenie dla podróżujących jednośladami - upomina rzecznik Żerański.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez wieś Gnaty.

- Sezon motocyklowy powoli się rozpoczyna. Rozmawiajmy z naszymi nastoletnimi dziećmi o zachowaniu rozwagi i bezpieczeństwa na drodze. Mówmy otwarcie o zagrożeniach i interesujemy się, czy nasi podopieczni posiadają stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, używają kasków i dbają o bezpieczeństwo swoje i często młodszych pasażerów.