tvnpix
Foto: To ja

Nastoletni kierowca podczas ucieczki potrącił rowerzystkę i rozbił trzy radiowozy

Policjanci w poniedziałek w nocy zatrzymali po pościgu 18-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami przez warszawskie dzielnice: Włochy, Ochotę i Bemowo. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że w trakcie potrącił rowerzystkę, uszkodził sygnalizator oraz rozbił auto zaparkowane przy jezdni i trzy radiowozy. Okazało się, że nastolatek jest poszukiwany przez sąd i ma zakaz prowadzenia pojazdów. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Około godziny 22:33 na ulicy Lazurowej 11A na osiedle w ślepą uliczkę wjechał ścigany przez policję peugeot. W pościgu, z tego co udało mi się zliczyć, brały udział trzy nieoznakowane i cztery oznakowane radiowozy" - przekazał na Kontakt 24 jeden z naszych czytelników.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Policja potwierdziła, że w poniedziałek w nocy doszło do pościgu. Jak powiedział redakcji tvnwarszawa.pl Jakub Pacyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, mężczyznę w peugeocie zauważył patrol we Włochach w rejonie skrzyżowania Alej Jerozolimskich i ulicy Śmigłowca.

- Policjanci chcieli zatrzymać kierującego pojazdem do kontroli w celu sprawdzenia stanu trzeźwości. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale kierujący nie reagował na nie, dlatego podjęty został pościg - zaznaczył Pacyniak.

Potrącenie rowerzystki i kilka uszkodzonych radiowozów

Pościg zakończył się na ulicy Lazurowej przy skrzyżowaniu z ulicą Batalionów Chłopskich. Mężczyzna stracił tam panowanie nad pojazdem, wjechał w sygnalizator i uszkodził zaparkowanego obok volkswagena. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymali go policjanci.

- Zanim kierujący uderzył w słup, potrącił młodą rowerzystkę. Na szczęście nic jej się nie stało, a uszkodzeniu uległ rower - mówił Pacyniak. Ze wstępnych szacunków policjantów wynika, że mężczyzna rozbił w czasie ucieczki trzy radiowozy.

- Kierowca był trzeźwy. To 18-latek, który jest poszukiwany przez sąd i posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Natomiast pojazd zabezpieczono i odholowano na parking strzeżony - poinformował. Dodał, że pobrano także krew do dalszych badań pod kątem obecności środków odurzających.

Nastolatek nie jechał sam. - Podróżującej z nim 17-letniej pasażerce została udzielona pomoc medyczna. Zostanie ona przesłuchana we wtorek w charakterze świadka - zapowiedział oficer prasowy KRP III.

 

Autor: kk/gp,dk Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24