Zamknięty

Pisze o tym:

17 reporterów

Dodano:

21 materiałów

Narodowe Święto Niepodległości. Tak spędziliście 11 listopada

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Polacy co roku świętują odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. W 1918 roku Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu i Polska wróciła na mapę Europy. Pokazaliście nam, jak świętowaliście. Wywiesiliście biało-czerwone flagi i braliście udział w uroczystościach patriotycznych.

Narodowe Święto Niepodległości. Tak spędziliście 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości

W 1918 roku po 123 latach Rzeczpospolita Polska znów stała się niepodległa i wróciła na mapę Europy. To wtedy Józefowi Piłsudskiemu została przekazana władza w kraju i naczelne dowództwo Wojska Polskiego.

Narodowe Święto Niepodległości zostało oficjalnie ustanowione dopiero w 1937 roku, jednak obchodzono je już w poprzednich latach. Choć początkowo uroczystości były wyłącznie wojskowe, to obchody z 1927 roku olśniły publiczność swoim rozmachem.

Posłuchaj, jak niepodległość świętowano 95 lat temu. Podcast "W starym newsie"

11 listopada to dzień, w którym szczególnie myślimy o swojej ojczyźnie. Pokazaliście, jak spędziliście ten wyjątkowy dzień. Śpiewaliście hymn i pieśni patriotyczne, braliście udział w akademiach. Dziękujemy za wszystkie materiały.