Zamknięty

Pisze o tym:

113 reporterów

Dodano:

123 materiały

"Nareszcie będą polskie komputery i samoloty. Populizm poparty ignorancją ekonomiczną". Komentujecie wystąpienie Beaty Szydło

Beata Szydło przedstawiła program PiS podczas konwencji w Katowicach. Kandydatka tej partii na premiera mówiła m.in. o rozwoju rodzimej gospodarki i wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw. Zapowiedziała też, że jest przeciwna przyjęciu waluty euro przez Polskę. Na Kontakt 24 spływają już pierwsze komentarze dotyczące propozycji PiS. Czekamy na Wasze opinie. Dołączcie do naszego gorącego tematu!

Szydło: jeśli będziemy trzymać się razem, zwyciężymy Źródło: tvn24

 

- Każde nowoczesne i dobrze zarządzane państwo dba o zrównoważony rozwój całego kraju, dba o rozwój rodzimej gospodarki i rodzimych firm - podkreśliła w sobotę podczas konwencji programowej PiS w Katowicach kandydatka na premiera tej partii Beata Szydło.

Wiceprezes PiS podkreślała, że polskie kopalnie mogą być rentowne, w polskich stoczniach można budować statki, zamiast włoskiego pociągu można kupować polską Pesę, zamiast chińskich autobusów polskie Solarisy. Jak zaznaczyła, celem powinno być budowanie polskiej marki.

Zapowiedziała również, że Polska nie przyjmie waluty euro do czasu, aż Polacy nie zaczną zarabiać tak jak mieszkańcy bogatszych krajów należących do Unii Europejskiej.

Kandydatka na premiera przekonywała też, że propozycje przedstawiane przez PiS będą kosztowały 39 mld zł, a nie - jak twierdzą oponenci partii - 90 mld.

WIĘCEJ NA TVN24.PL

Trzydniowa konwencja PiS i ugrupowań z nim współpracujących - Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski wystartowała w piątek w Katowicach. Spotkanie odbywa się pod hasłem "Myśląc: Polska".

"Chcieć i mieć, to jest duża różnica"

Na Kontakt 24 przesyłacie pierwsze komentarze po wystąpieniu Beaty Szydło. Niektórzy z Was podkreślają, że niektóre propozycje będzie trudno zrealizować. "Chcieć i mieć, to jest duża różnica. Propozycje Beaty Szydło to powtarzanie cały czas że 'chcemy'" - komentuje frankeistein.

Internauta Mapanari pisze natomiast, że zapowiedź nie wprowadzania euro w Polsce to dobry pomysł. "Trzeba być albo niespełna rozumu (...), aby chcieć wprowadzać euro w Polsce. Oczywiście banki uważają inaczej. Dla ich interesu euro jest dobre" - zaznacza.

Czekamy na Wasze komentarze. Co myślicie o zapowiedziach PiS? Dołączcie do naszego gorącego tematu!