MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Największy Budda świata jest w Hongkongu .

Big Budda - 250 ton mosiądzu , 34 m i 268 schodów .

Na kolejny dzień zaplanowałem wizytę u największego Buddy na świecie nazywają go Budzia Tian Tam Tian Tam to 250 ton mosiądzu 34 m wysokości aby do nie go dojść przemierzyć trzeba 268 stopni a więc tyle ile słów zawiera najważniejsza z Sutr Mądrości Sutra Serca. 
Na Kowloon wsiadłem więc do Metra / metro w Hongkongu nie należy do tanich / płaciłem karta octopus , i jechałem do końca do stacji Tung Chung po wyjściu od razu kierowałem się do Cable Car czyli kolejki takiej jak na Kasprowy .
No cóż cena nie jest piękna 135$HG lub 200$HG z powrotem , ale widoki były super ! szczególnie jak zbliżałem się do Budzi .
Doszedłem do schodów wejście do samego Buddy jest bezpłatne chociaż proszą o datki .
i tak o to krok po kroczku i doczołgałem się do Buddy . ogromny Wielki Budzia siedzi sobie na wielkiej górze a pod nim sklepiki z pamiątkami .
Na przeciwko Buddy jest kompleks świątyń koniecznie trzeba to zobaczyć piękne miejsce . A na koniec obok świątyni są knajpy z jedzeniem a więc musiałem cosik wrzucić na ruszt .
Wracałem do Stacji Metra Tung Chung już nie kolejką ale zwykłym za 23 $HG autobusem . 
Po powrocie do Hostelu zaciekawiłem sie czy można wejść a na dach Mirador M. , no i można było wejść widoki super gdyby tylko nie to że uważać trzeba na psie kupki ... tak tak teraz dopiero sie dowiedziałem dlaczego nie ma psów w Hongkongu są na dachach wieżowców ! właściciele psów kotów wychodzą z nimi na spacerki właśnie na dachy wieżowców to jest nawet pomysłowe w tak wielkim zatłoczonym miejscu jak Hongkong tym bardziej że podatek na psa jest tutaj bardzo wysoki

Przyszedł czas pomału żegnać się z Hongkongiem , Macao czeka za rogiem .
Musiałem w Kowloon odnaleźć najpierw port gdzie odpływają statki do Macao i nie było to takie proste ponieważ do Portu gdzie są kasy biletowe i punkt odprawy trzeba było wejść z ulicy wsiąść w windę i jechać na I piętro , , wyglądało to tak jakbym wchodziłem do jednego z wielu sklepów z ulicy .
Port znajduje China Ferry Terminal Address: 33 Canton Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong.
Bilet kupiłem 139 $HG i wybrałem jak większość Turbo Jet taki czerwony Speed Boat .
Na Macao odpływają statki różnych firm praktycznie od 7 rano co godzinę . 
Odprawa przebiegła sprawnie i bez problemów 
Po dokładnie godzinie płynięcia zacumowałem w Macao ...........