tvnpix
Kolejna interwencja strażaków przy Pałacu w Wodzisławiu Śląskim , Foto: Straż Pożarna Wodzisław Śląski, Kontakt 24

Najpierw runęło rusztowanie, teraz oderwał się gzyms

Spadł fragment gzymsu i uszkodził rusztowanie remontowanego pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Kilka dni wcześniej rusztowanie z dwoma pracownikami runęło na ziemię. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Po północy z wtorku na środę strażacy ponownie pojawili się w pobliżu pałacu Dietrichsteinów, który przechodzi generalny remont. Tym razem swoje działania prowadzili od strony budynku poczty.

- Gruz odpadł z gzymsu pałacu i spadł na rusztowanie – powiedział w rozmowie z nami brygadzista Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, że rusztowanie zostało nieznacznie zniszczone. - Strażacy pojechali na miejsce, żeby zabezpieczyć teren. Przyjechał także inspektor nadzoru budowlanego. Gruz zrzucono na ziemie, dodatkowo rusztowanie zabezpieczono pasami i dociągnięto do ściany pałacu – mówił nam Filas.

Spadli z wysokości

W poniedziałek oderwał się gzyms budynku od strony ulicy Kubsza. Stojące przy pałacu rusztowanie z impetem runęło na ziemię. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników, którzy w chwili zdarzenia pracowali na nim. Obaj spadli z kilku metrów. Jeden z nich został zabrany do szpitala karetką, po drugiego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Konstrukcja spadła na trzy zaparkowane w pobliżu samochody. W poniedziałkowej akcji wzięło udział dziewięć zastępów straży pożarnej.

 

 

Autor: mws//ank,kab

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.