tvnpix
Foto: Katarzyna

Ziemia osunęła się na Pomorzu. Zniszczyła drogę, zablokowała rzekę

Zniszczona lokalna droga, linia energetyczna, a także zasypane koryto rzeki Raduni. We wsi Rutki (Pomorskie) w czwartek doszło do osunięcia się ziemi. Pojawiło się ryzyko zalania pobliskich terenów. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie państwowa straż pożarna odebrała w czwartek po godzinie 15. Ziemia osunęła się na odległość nawet 50 metrów, zabierając ze sobą między innymi lokalną drogę, niszcząc linię energetyczną i blokując przepływ wody w Raduni.

W pobliżu tego miejsca były prowadzone roboty ziemne. - Zwały ziemi zasypały korytarz rzeki Raduni, woda zaczęła się spiętrzać, podniósł się poziom rzeki, ale na szczęście szybko podjęte działania udrożniające koryto zapobiegły zalaniu pobliskich terenów - poinformował st. kpt. Marek Szwaba, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Samochód osunął się w kierunku rzeki

- Na drodze znajdowały się dwa zaparkowane samochody, jeden z tych samochodów wraz ze zwałami ziemi osunął się w kierunku rzeki - dodał.

Jak zaznaczyła straż pożarna, sytuacja została już opanowana. Przywrócono drożność rzeki, a okolicę miejsca zdarzenia zabezpieczono. - Na ten moment zagrożenia dla mieszkańców już nie ma - zapewniał st. kpt. Szwaba w czwartkowy wieczór.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale strat materialnych nie udało się uniknąć. W miejscu osunięcia się ziemi droga została całkowicie zniszczona. Zostanie wyłączona z ruchu.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: mm/adso Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.