tvnpix
Wybraliście materiał tygodnia, Foto: Kontakt 24

Zbuntowani parafianie przegonili górników. Wybraliście materiał tygodnia!

Zbuntowani parafianie z Gowarczowa (woj. świętokrzyskie) wygrali z protestującymi górnikami, którzy spalili kukłę Ewy Kopacz. W naszym cyklicznym głosowaniu na materiał tygodnia oddaliście 380 głosów na Wasze ulubione materiały. Parafianie zdobyli 36 proc. Waszych głosów, górnicy - 26 proc. Na trzecim miejscu znalazły się luksusowe samochody na pokładzie przechylonego statku. Głosował na nie co piąty uczestnik sondy. O miano najlepszego walczyły również m.in. wypadek wiatrakowca na Mazurach i akcja francuskiej policji w Colombes.

 

 

Jak co tydzień, zapytaliśmy Was, który z opublikowanych w Kontakcie 24 artykułów zasługuje na tytuł "Materiału tygodnia". W naszej sondzie wzięło udział 380 Internautów. Co trzeci z głosujących zdecydował, że na miano najlepszego zasługuje bunt parafian przeciwko proboszczowi w Gowarczowie. Przewaga była znaczna - wyniosła 10 pkt. proc.

Miejsce 1. - Parafianie o proboszczu: "Kliczko". Kuria: do rękoczynów nie doszło

Nie widać końca protestu przeciwko proboszczowi parafii w Gowarczowie (woj. świętokrzyskie). Parafianie zarzucają kapłanowi m.in. chciwość oraz przemoc fizyczną wobec wikarego. Emocje sięgnęły zenitu w momencie, gdy rozgniewany tłum chciał wywieźć księdza na taczce. Interweniowała policja. Nagranie otrzymaliśmy od Tadeusza.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Miejsce 2. - Spalili kukłę Ewy Kopacz. Kolejny dzień boju o kopalnie

Pracownicy kopalń demonstrowali przeciwko rządowym planom zamknięcia czterech z ich zakładów pracy. Protestujących pod ziemią górników wspierali mieszkańcy. Jedną z takich demonstracji, podczas której spalono kukłę premier Ewy Kopacz, obserwowali reporterzy portalu brzeszczenazywo.pl. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Miejsce 3. - Luksusowe samochody za 47 milionów dolarów na pokładzie przechylonego statku

Reporter 24 playzone7777 obserwował przechylony statek u wybrzeży Anglii. Na jego pokładzie znajdowało się 1400 samochodów, w tym 1200 jaguarów, land rovery i mini. Jak podawała branżowa prasa, wartość transportowanych jaguarów i land roverów to 45 milionów dolarów. Dodatkowo statkiem przewożono 65 pojazdów BMW mini o wartości około dwóch milionów dolarów.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Bardzo dziękujemy za udział w głosowaniu. Pamiętajcie, że także Wasze zdjęcia lub filmy mogą dostać odznakę "Materiał tygodnia".

***

W zeszłym tygodniu najwięcej Waszych głosów otrzymały zdjęcia rudego zwierzaka w zimowej scenerii.

ZOBACZ: Lis przebił drogowe lodowisko. Wybraliście najlepszy materiał tygodnia

Źródło: Kontakt 24