tvnpix
Foto: Maciej

Wypadek promu podczas manewrów w kanale portowym. Na pokładzie było 150 pasażerów

Poszycie kadłuba promu Wawel płynącego ze Szwecji uległo uszkodzeniu podczas manewrów w porcie w Gdańsku. Na pokładzie statku było około 150 pasażerów. Wszyscy bezpiecznie opuścili pokład. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Podczas manewrów w kanale portowym w Gdańsku uszkodzeniu uległo poszycie kadłuba polskiego promu "Wawel" płynącego ze Szwecji - informację o tym dostaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Na miejsce zostali wezwani inspektorzy, prowadzący nadzór techniczny nad jednostką. Ocenią oni jej stan techniczny i możliwość dalszej żeglugi.

Wiadomo już, że najbliższe dwa odejścia promu są odwołane.

- Do wtorku prom jest unieruchomiony i stoi w porcie w Gdańsku, bez dokonywania żadnych wyjść w morze – przekazał Michał Arciszewski, rzecznik prasowy armatora.

Pasażerowie nie ucierpieli

Prom był w kanale portowym na Westerplatte, na tzw. obrotnicy, gdzie jednostka musi się tak skręcić, by rufą wejść do portu. Prawdopodobnie z powodu silnego wiatru został zepchnięty na nabrzeże. Na szczęście promowi bezpiecznie udało się przycumować do brzegu.

- Wydarzenie nie zagroziło bezpieczeństwu naszych pasażerów i ładunków. Wszyscy bezpiecznie opuścili prom - informuje Arciszewski.

Autor: ng, ek/ rzw Źródło: tvn24.pl, PAP