tvnpix
Foto: jan

Wykorzystaliście ostatnią szansę w tym roku. "Nadgryziony" Księżyc na Waszych zdjęciach

Częściowe zaćmienie Księżyca osiągnęło maksimum w poniedziałek wieczorem. Była to ostatnia w tym roku szansa na zobaczenie tego zjawiska. Reporterzy 24 ją wykorzystali i zasypali nas zdjęciami i nagraniami. Zobaczcie sami!

 

Maksymalna faza zaćmienia nastąpiła o godzinie 20.22. Tarcza ziemskiego satelity prezentowała się nadzwyczaj pięknie. Jest to ostatnie zaćmienie widoczne w tym roku.

Poszczególne fazy zaćmienia wypadają następująco: początek zaćmienia półcieniowego nastąpił o godzinie 17.50, zaćmienia częściowego o godz. 19.24, faza maksymalna była o godz. 20.22. O godzinie 21.18 skończyło się zaćmienie częściowe. Natomiast cały spektakl zakończy się wraz z wybiciem godziny 22.51.

Reporterzy 24 w akcji

Niezwykły Księżyc obserwowali Reporterzy 24. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy między innymi z województw: łódzkiego, opolskiego, śląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego czy podlaskiego.

W ocenie Jagi, Reporterki 24 z Ornontowic (Śląskie), Księżyc wyglądał jak "wtulony w ciemny golf lub miękki szalik". "Srebrny Księżyc ugryziony przez Ziemię" - skomentował z kolei RadekFotoAm, który niebo obserwował w Starachowicach (Świętokrzyskie).

Więcej o częściowym zaćmieniu Księżyca czytaj na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ao, ank //ja,wd,aw Źródło: Kontakt 24, TVN Meteo

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.