tvnpix
Pożar drewnianego domu w Brzeszczach , Foto: Dawid Burzacki-Dziennik Śledczy, Kontakt 24

W pożarze drewnianego domu zginęła kobieta. Jej mąż jest w szpitalu

Do tragicznego pożaru doszło w piątek po południu w Brzeszczach (Małopolskie). W zdarzeniu zginęła kobieta, a jej mąż trafił do szpitala. Pierwsze informacje oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb około godziny 15.30.

- Doszło do pożaru drewnianego domu w Brzeszczach - przekazała aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Czytaj też na tvn24.pl.

Razem z synem i wnukiem próbowali gasić pożar

- Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że w momencie pojawiania się ognia właściciel domu, 84-letni mężczyzna przebywał poza budynkiem. Gdy zauważył, co się dzieje, razem z synem i pełnoletnim wnukiem przystąpili do próby gaszenia pożaru. Niestety, w środku pozostała jego 81-letnia żona, której ciało odnaleźli później strażacy - poinformowała.

Strażacy walczyli z ogniem przez ponad cztery godziny. - Właściciel domu został przewieziony do szpitala - powiedziała policjantka.

- W tej chwili na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności służb. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą teraz ustalać okoliczności tego zdarzenia. Na ten moment nie znane są jeszcze przyczyny pożaru - poinformowała po godzinie 19.

Autor: est Źródło: Kontakt 24