tvnpix
Wierni witają Ojca Świętego w Polsce, Foto: Tomasz W

Tłumy wiernych witały Franciszka. Wśród nich Reporterzy 24

Papież Franciszek dotarł do Polski. Drogę z lotniska w podkrakowskich Balicach na Wawel pokonał w asyście policji i ochrony. Oczywiście na trasie przejazdu Ojca Świętego czekały tłumy wiernych. Wśród nich byli też Reporterzy 24, którym udało się uchwycić machającego Franciszka. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Samolot z papieżem wylądował na lotnisku w podkrakowskich Balicach przed godziną 16. papieża powitał m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Po spotkaniu z para prezydencką i politykami, podczas którego Ojciec Święty wygłosił przemówienie, udał się na ulicę Franciszkańską 3 do Pałacu Arcybiskupów.

Na tropie papieskiej kolumny byli Reporterzy 24. Tomasz Wieczorek nagrał przejazd papieża Franciszka w okolicach Tyńca i Piekar. Krzysztof natomiast sfotografował papieża w Krakowie, gdy z papamobile pozdrawiał tłum wiernych, którzy zebrali się, by przywitać Franciszka w Polsce.

Na Wasze relacje ze spotkania z Franciszkiem czekamy na Kontakcie 24. Możecie przesyłać je także na adres mailowy kontakt24@tvn.pl. Na smsy/mmsy czekamy również pod numerem telefonu 516 44 44 24. Wspólnie stwórzmy mapę tego niezwykłego wydarzenia!

A relację z wizyty papieskiej w Polsce możecie śledzić na portalu tvn24.pl

Autor: kab/sk