tvnpix
Pożar budynku w Warszawie , Foto: osiek

Silne zadymienie i utrudniona akcja strażaków. Pożar pustostanu

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar pustostanu na warszawskich Bielanach. Ich akcja była utrudniona ze względu na drewnianą konstrukcję budynku. W środku nikogo nie było, a policja bada przyczyny pożaru. Informację, zdjęcie i film dostaliśmy na Kontakt 24.

 

Ogień pojawił się przy Josepha Conrada 28 w poniedziałek około godziny 23. - Palił się dwukondygnacyjny pustostan o konstrukcji drewnianej - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 kpt. Tomasz Stankowski z biura prasowego stołecznej straży pożarnej.

Gasili blisko trzy godziny

Jak wyjaśnił, drewniana konstrukcja utrudniała gaszenie. - Działania strażaków trwały do wtorku do godziny 1:50 w nocy. Spaliło się całe poddasze i drugie piętro - mówił.

Jak dodał, w pożarze nikt nie ucierpiał, nie było też zagrożenia dla innych ludzi, a także zabudowań. - Panowało silnie zadymienie bezpośrednio przy ulicy, co mogło być uciążliwe dla mieszkańców - dodał.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej, czyli 30 strażaków. Była też policja, która wyjaśnia, co mogło być przyczyną pojawienia się ognia.

 

Autor: ank/popi

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.