tvnpix
Pożar wybuchł na S8 pod Oleśnicą

Pożar naczepy samochodu ciężarowego. "Płonąca parafina strzela w górę"

Na trasie S8 pod Oleśnicą (Dolnośląskie) zapaliła się naczepa ciężarówki transportująca parafinę. Łatwopalna substancja wywołała widowiskowy pożar. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W piątek rano otrzymaliśmy film oraz informację o pożarze na drodze ekspresowej S8. Na nagraniu widać płonącą naczepę stojącą na pasie awaryjnym i wydobywający się z niej gęsty, czarny dym. Ciągnik siodłowy stał kilkanaście metrów przez nią.

Czytaj też na tvn24.pl.

"Parafina strzela w górę"

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. - Potwierdzam, że jest pożar naczepy tira z parafiną na S8, na 68 kilometrze w kierunku na Wrocław. Oba pasy są zablokowane i na Warszawę i na Wrocław. Samochód został odczepiony od naczepy. Ze względu na to, że jest to parafina są niezłe fajerwerki. Parafina strzela w górę - przekazał mł. kpt. Marcin Purzyński, oficer prasowy oleśnickiej straży pożarnej.

Purzyński zaznaczył po godzinie 9, że akcja sytuacja nie została jeszcze opanowana. - Na pewno będzie to akcja długotrwała. Zaangażowane są spore siły w gaszenie naczepy - powiedział.

Prawdopodobną przyczyną wystrzał opony

Na miejscu działało 13 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajęli się policjanci.

- Prawdopodobnym powodem był wystrzał opony, który spowodował zapalenie się tej naczepy - mówił Bernadeta Pytel, rzeczniczka oleśnickiej policji.

Naczepa doszczętnie spłonęła. Na miejsce przywieziono koparkę, która przegrzebuje ładunek w celu ułatwienia strażakom dotarcie do wszystkich zarzewi ognia.

 

Autor: dk,ib Źródło: Kontakt 24/tvn24.pl