tvnpix
Foto: jackowlew

Noc z samolotami. Fotorelacja Reportera 24

Samoloty, śmigłowce, łaziki, bezzałogowce - to tylko kilka atrakcji, które czekały na uczestników siódmej "Nocy w Instytucie Lotnictwa" w Warszawie. Na miejscu był również Reporter 24 jackowlew, od którego otrzymaliśmy na Kontakt 24 zdjęcia.

Miłośnicy lotnictwa przekroczyli progi instytutu w piątek. Impreza trwała w godzinach 17-23.

- Ta niezwykła impreza skierowana jest do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, a także dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny - informowali organizatorzy.

Mnóstwo atrakcji

W trakcie wydarzenia, na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich możliwość zobaczenia z bliska prawie 30 modeli samolotów oraz śmigłowców, w tym popularnego samolotu wielozadaniowego F-16 oraz myśliwca MIG-29. Dodatkowo, impreza została wybrana na miejsce premiery najnowszego śmigłowca SD-150 Hero produkcji PZL Świdnik/Leonardo Helicopters.

Jak informowali organizatorzy, oprócz latających maszyn, można było zobaczyć także łaziki marsjańskie i bezzałogowce, a także wysłuchać prelekcji wielu ekspertów oraz pilotów, ze specjalnym udziałem reprezentanta Argentyńskich Sił Powietrznych.

Wieczorem odbyły się także pokazy ratownictwa drogowego straży pożarnej.

Tegoroczna edycja "Nocy w Instytucie Lotnictwa" odbyła się w ramach 90-lecia Instytutu Lotnictwa i była objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Autor: BK//tka