tvnpix
Bocian "odpoczywa" na plaży, Foto: Adam

Nietypowy plażowicz w Wielkopolsce. "Dzieci były zachwycone"

Bocian "plażowicz" zażywał słońca w gminie Wągrowiec (woj. wielkopolskie). Przyleciał znad wody, przechadzał się wśród plażowiczów, a po chwili postanowił popluskać się w jeziorze. - Podobno odwiedził też dwie inne plaże - donosi Reporter 24, który na Kontakt 24 przesłał zdjęcia i filmy ze spotkania z bocianem.

 

Reporter 24 spotkał bociana na plaży nad Jeziorem Kobyleckim w gminie Wągrowiec. - To było zaskoczenie dla wszystkich. Bociek przyleciał znad wody, wylądował na piasku i zaczął krążyć wokół plażowiczów - zaczyna swoją opowieść Adam.

Jak dodaje, ptak był w centrum zainteresowania. - Najbardziej zachwycone były dzieci. Zaczęły piszczeć, próbowały do niego podchodzić, ale ratownicy apelowali, by tego nie robiły - mówi Reporter 24.

Dumny wśród ludzi

Na filmie i zdjęciach, które dostaliśmy na Kontakt 24 widać, jak bociek dumnie i bez strachu paraduje obok ludzi. - Po chwili postanowił popluskać się w jeziorze - relacjonuje Adam. - Potem odleciał, ale znowu do nas wrócił - mówi.

Co stało się z bocianem? - Po 10-15 minutach ponownie odleciał - opowiada Reporter 24 i dodaje, że pomogli mu w tym ratownicy. - Zaczęli na niego gwizdać - kończy. Ptak był później widziany także na dwóch innych plażach. - Tam też chodził między ludźmi. Pewnie jest oswojony - podsumowuje Adam.

 

 

Autor: ank/aw