tvnpix
Foto: Casimirus

"Na dole wiosna, na górze zima". Bitwa pór roku na zdjęciach Reportera 24

Zdjęcia, jakie przysłał do naszej redakcji jeden z Reporterów 24, w pełni wyrażają zmienność tegorocznej zimy w Polsce. Podczas gdy szczyt znajdującej się w woj. dolnośląskim góry Ślęży pokryty jest białym puchem, to jej okolica jawi się w prawdziwie wiosennych barwach. Takie właśnie fotografie zamieścił na Kontakcie 24 Casimirus.

Należąca do Korony Gór Polski Ślęża rzeczywiście raczy turystów i okolicznych mieszkańców wspaniałym widokiem. Jej ośnieżony szczyt zwieńczony, jakby lepiej prezentującą się niż zwykle anteną, nagle przechodzi w pogrążony w typowo jesiennych kolorach las.

Całość otoczona jest natomiast zielonymi polami, których kolor napełni pozytywną energią nawet największego pesymistę. Całość tworzy natomiast niezwykły obraz pokazujący wszystkie oblicza polskiej zimy.

Poprószy śniegiem

W najbliższym czasie okolica Ślęży może jednak nabrać kolorów, które zdecydowanie bardziej przypominają zimową aurę.

Przez kolejne dni synoptycy spodziewają się bowiem opadów śniegu. Prawie codziennie będą występowały albo opady białego puchu "solo", albo - lokalnie - opady deszczu ze śniegiem. Wartości na termometrach będą na ogół dodatnie, choć niskie, a wiatr - za wyjątkiem jednego dnia - utrzyma umiarkowaną prędkość.

Dokładną prognozę pogody znajdziecie na TVN Meteo

Chcecie podzielić się z nami pogodową relacją z Waszej okolicy? Dołączcie do naszego gorącego tematu. Czekamy!

Autor: mg