tvnpix

Łania "przeleciała" tuż przed rowerem. "Przepiękny skok"

To był piękny skok w dal. Jego autorką jest wybiegająca z lasu łania, a wszystko udało się uchwycić jednemu z rowerzystów. Zwierzę przeskoczyło tuż przed jego pojazdem. Nagranie z Jasła otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na nagraniu Reportera 24 Bajtka widzimy obraz z kamery zamontowanej w rowerze. Autor filmu jedzie otoczoną przez las drogą. W pewnym momencie zza drzew wybiega zwierzę i "przelatuje" tuż przed rowerem. 

- Film nagrałem we wtorek 15 grudnia. Jechałem dość szybko. To tereny, które temu sprzyjają. Zwierzę zobaczyłem w ostatniej chwili, gdy pojawiło się przy drodze. Nie wiem czy była to sarna, czy może coś innego - relacjonuje autor nagrania.

"Skok naprawdę robił wrażenie"

- Trochę się przestraszyłem, ale ten skok naprawdę robił wrażenie. Po tym, jak odjechałem, to za moimi plecami przebiegły jeszcze małe - dopowiada Reporter 24.

Dr hab. Henryk Okarma z Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk nie ukrywa zachwytu nad skokiem. - Na filmie widzimy łanię. Można powiedzieć, że po prostu szła swoim własnym rytmem i naturalnie skoczyła. Skok jest jednak przepiękny - zachwyca się biolog.

To nie pierwszy raz, gdy otrzymujemy na Kontakt 24 widowiskowe nagranie z dziki zwierzętami w roli głównej. W marcu tego roku pokazaliśmy Wam nagranie na którym przed samochodem przebiegło 30 łań. ZOBACZ

Autor: sc//tka