tvnpix
Pożar w hotelu, Foto: zuzanna.ksiazek, wronczanie.pl

Hotel w ogniu. Kilkanaście zastępów w akcji

16 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem hotelu w Wartosławiu niedaleko Wronek w woj. wielkopolskim. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 portal wronczanie.pl.

Informację o pożarze czterokondygnacyjnego budynku, w którym mieści się hotel, straż dostała po godz. 18. - Płonął dach starej części hotelu. Spaliło się około 150 mkw poddasza o drewnianej konstrukcji, pokrytego dachówką ceramiczną - powiedział mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej.

Jak później dodał kpt. Przemysław Chojan, rzecznik straży pożarnej w Szamotułach, zniszczone zostały dwa pomieszczenia, jednak nikomu nic się nie stało.

"Zbierali się na kolację"

- W hotelu przebywało 10 gości hotelowych, którzy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem straży. Osoby te w momencie wybuchu pożaru zbierały się na parterze na kolację. Właściciel hotelu zapewni im pokoje zastępcze - poinformował kpt. Chojan.

Strażak podkreślił, że nie wyceniono jeszcze strat, wiadomo jednak, że rzeczy należące do gości nie zostały zniszczone.

Szybka akcja straży

- Wstępnie ustaliliśmy, że pożar rozpoczął się od rozdzielni prądu znajdującej się w małym pomieszczeniu na poddaszu, jednak dokładną przyczynę ustali policja - dodał rzecznik szamotulskiej straży pożarnej.

Na miejscu z ogniem walczyło 16 zastępów strażaków. Ogień został szybko opanowany, przed godziną 20strażacy sprawdzali budynek kamerą termowizyjną.

Autor: aka//tka