tvnpix
Do zdarzenia doszło przed klubem nocnym na warszawskim Gocławiu, Foto: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

"Cofał i uderzył w inny pojazd, po czym ruszył do przodu i potrącił mężczyznę". Za kierownicą policjant

Jeden z kierowców przed klubem nocnym na warszawskim Gocławiu najpierw uderzył w inne auto, później potrącił mężczyznę. Świadkowie próbowali zatrzymać i obezwładnić sprawcę wypadku, który zaczął uciekać. - Znaleźliśmy jego dokumenty. Miał policyjną legitymację - opisuje pan Mariusz, taksówkarz, który już drugi raz był świadkiem niewłaściwego zachowania z udziałem policjanta w tym miejscu. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Do redakcji Kontaktu 24 zgłosił się w niedzielę pan Mariusz, taksówkarz, który kolejny raz alarmuje o incydencie przed klubem nocnym przy Wale Miedzeszyńskim na Gocławiu. W nocy, przed godziną trzecią, widział, jak sprawca potrącenia pieszego próbował uciec. Kierowca brał też udział w obywatelskim zatrzymaniu sprawcy i podejrzewał, że mógł być to policjant. 

"Niektórzy pojechali za nim, niektórzy biegli"

- Widziałem, jak samochód uderzył w człowieka, który przeleciał przez maskę na drugie auto. Miał spore obrażenia. Kierowca, który doprowadził do zderzenia, odjechał. Ruszyło za nim wiele osób. Niektórzy pojechali za nim, niektórzy biegli. Też brałem udział w pościgu - mówił.
- Próbowaliśmy go obezwładnić. Znaleźliśmy jego dokumenty. Miał policyjną legitymację - dodał.

KSP potwierdza, że to policjant

Informacji na temat wypadku udzielił nam sierżant sztabowy Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji. - W okolicy klubu nocnego na Wale Miedzeszyńskim kierowca chevroleta cofał i uderzył w inny pojazd, po czym ruszył do przodu i potrącił mężczyznę. Kierowca próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwiły to osoby postronne, które zadzwoniły pod numer 112 - opisuje policjant.

- Kierowca chevroleta próbował uciekać pieszo. Zatrzymał go patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce. Kierowca odmówił badania alkomatem, więc przewieziono go na badania na zawartość alkoholu i innych substancji psychoaktywnych w organizmie do szpitala. Nie mamy jeszcze wyników badań. Potrącony mężczyzna też został przewieziony do szpitala. Kierowcą chevroleta był policjant - przekazał Markiewicz.
Sierżant sztabowy powiedział, że trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i nie może na razie podać, w jakiej jednostce pracuje policjant.

Autor: ek, katke