tvnpix
Niebezpieczna sytuacja na pasach, Foto: Zarzewiak

Ciężarówka omija auto na pasach, gdy już weszła na nie kobieta

Samochód osobowy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na pasy weszła kobieta. Ale kierowca ciężarówki nic sobie z tego nie zrobił - postanowił ominąć auto i omal nie potrącił pieszej. Niebezpieczną sytuację w Łodzi nagrał jeden z kierowców, a nagranie przesłał na Kontakt 24.

Wszystko rozegrało się na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Autor nagrania zjechał ze skrzyżowania ulic Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego.

- Chciałem skręcić w lewo, w ulicę Przędzalnianą, więc zjechałem do lewej krawędzi swojego pasa ruchu. Z daleka widziałem, że auto z przeciwległego pasa zatrzymało się, żeby przepuścić na pasach pieszą. Dojechałem, ale zwolniłem - opisuje kierowca.

Między autami, tuż przed pieszą

Kobieta weszła już na "zebrę". - Nagle widzę, że kierowca samochodu ciężarowego omija auto, które zatrzymało się przed pasami, żeby przepuścić pieszą i ledwo mieści się między moim autem a autem, które ominęło - relacjonuje internauta.

Wszystko nagrała kamera zamontowana w jego pojeździe.

- Piesza na szczęście zauważyła co się dzieje i zatrzymała się. Dobrze, że to zrobiła, bo kierowcę auta ciężarowego zupełnie nie interesowało przejście dla pieszych - podkreśla autor nagrania.

Czyta też na tvn24.pl

Autor: FC/gp