Zamknięty

Pisze o tym:

230 reporterów

Dodano:

715 materiałów

Nagranie kolizji na stoku wygrywa konkurs

Nagranie kolizji na stoku wygrywa konkurs

Nagranie kolizji na stoku wygrywa konkurs

Wszystko już jasne. Decyzją internautów, główną nagrodę w konkursie "Relacja z wydarzenia" zdobył p. Zbigniew Bieńkowski – autor przesłanego na Kontakt 24 nagrania pokazującego moment kolizji snowboardzisty i narciarza, do której doszło zimą w Białce Tatrzańskiej. Nagrodę w wysokości 3 tys. dolarów autor zwycięskiego nagrania odebrał na wieczornej gali otwarcia festiwalu filmowego Off Plus Camera. To właśnie w ramach tego festiwalu odbywa się plebiscyt „Bierzcie i kręćcie”, którego częścią jest konkurs „Relacja z wydarzenia”.

O główną nagrodę walczyły cztery nagrania wytypowane przez jury spośród 768 filmów zgłoszonych przez użytkowników serwisu kontakt24.tvn.pl. O tym, kto zwycięży i zdobędzie główną nagrodę, decydowali internauci głosując od 2 do 12 kwietnia na stronie idfilm.pl. Zwycięzcę poznaliśmy w piątek na wieczornej gali inaugurującej prestiżowy festiwal Off Plus Camera.

 

ZWYCIĘZCA KONKURSU - p. Zbigniew Bieńkowski,

autor nagrania pokazującego kolizję w trakcie zjazdu ze stoku w Białce Tatrzańskiej

Autor: Zbigniew Bieńkowski

Konkurs "Relacja z wydarzenia" rozstrzygnięty / TVN24

CZYTAJ WIĘCEJ O ZDARZENIU >>>

 

OTO POZOSTAŁE FILMY, KTÓRE WALCZYŁY O GŁÓWNĄ NAGRODĘ:

 

Gnał pod prąd autostradą. "Wszystkim opadały szczęki"

Niedzielne popołudnie, autostrada A1, okolice Torunia. Prawidłowo jadący samochód osobowy nagle zawraca i zaczyna jechać pod prąd. "Jechał tak przez kilkanaście kilometrów. Wszystkim opadły szczęki" - napisał internauta @ufik1, któremu udało się zarejestrować 18 marca 2012 r. całą sytuację. Nagranie przesłał do redakcji Kontaktu 24.

Autor: Marcin Uchwał

CZYTAJ WIĘCEJ O ZDARZENIU >>>

 

"Jechał zygzakiem". Policyjny pościg

Zatrzymaniem 64-letniego kierowcy zakończył się pościg ulicami Białegostoku, do którego doszlo 23 stycznia 2012 roku. Poruszający się zygzakiem kierowca osobowej Skody zwrócił na siebie uwagę policjantów, którzy postanowili go zatrzymać. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się do kontroli - przez blisko kilometr uciekał przed policyjnym radiowozem. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Całe zdarzenie zarejestrował Reporter 24 Piotr_Tomanek, który w serwisie Kontaktu 24 zamieścił nagranie z pościgu.

Autor: Piotr Tomanek

CZYTAJ WIĘCEJ O ZDARZENIU >>>

 

Kitesurfer i 10 stopni w skali Beauforta

10 stopni w skali Beauforta i fale sięgające 8-10 metrów nie zatrzymały na lądzie kitesurfera, który w sobotę 14 stycznia 2012 r. zdecydował się wejść do Bałtyku. Gdy mężczyzna znikł z zasięgu wzroku obserwujących go ludzi, na pomoc wezwano Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) z Władysławowa. Wyczynom kitesurfera na niespokojnym morzu przyglądał się Leszek_Kucira, który zamieścił w naszym serwisie swoje nagranie.

Autor: Leszek Kucira

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

 

JAK PRZEBIEGAŁ KONKURS?

Wyboru finałowych filmów dokonało jury w składzie: Adam Pieczyński (redaktor naczelny TVN24), Michał Samul (z-ca redaktora naczelnego TVN24), Andrzej Brzuszkiewicz (szef Kontaktu 24). Wybór nie był łatwy, bo do konkursu - od 3 stycznia do 23 marca 2012 r. - zgłoszono aż 768 nagrań.

Zwycięzcę konkursu wybieraliście Wy. Głosowanie odbywało się na stronie idfilm.pl od 2 do 12 kwietnia 2012 roku.

PRZECZYTAJ PEŁNY REGULAMIN KONKURSU >>>

 

CO BYŁO DO WYGRANIA?

Zwycięzcę konkursu poznaliśmy 13 kwietnia podczas uroczystej Gali Otwarcia festiwalu Off Plus Camera w Krakowie, która rozpoczęła się o godz. 19. Główna nagroda - 3 tysiące dolarów. Każdemu z finalistów (a także osobie towarzyszącej) organizatorzy zapewnili nocleg, zwrot kosztów podróży (do 200 zł), a także akredytacje festiwalowe (dla finalisty i osoby towarzyszącej).

We wcześniejszych edycjach nasi użytkownicy zdobywali główne nagrody za nagrania przedstawiające: trąbę powietrzną porywającą autobus, wędkarza uwięzionego na krze i robotników narażających życie podczas budowy molo.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie to impreza prezentująca i promująca polskie oraz zagraniczne produkcje kina niezależnego - obrazy autorskie, prekursorskie, nowoczesne, zaskakujące i bezkompromisowe. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-22 kwietnia 2012.

PONIŻEJ, W SEKCJI MATERIAŁY, POZNASZ WSZYSTKIE ZGŁOSZONE FILMY: