tvnpix
Foto: Paula

"Nagle wychodzi wielkie zwierzę". Łoś spacerował po zjeździe z S8

Myślałam że to stłuczka, a tu nagle wychodzi wielkie zwierzę! Auta zablokowały ulicę, żeby nie wybiegł na drogę - relacjonowała pani Paula, autorka zdjęcia z Warszawy. W czwartkowy poranek na zjeździe z trasy S8 w ulicę Lazurową spacerował łoś. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Reporterka 24 po godzinie czwartej rano jechała trasą S8 w kierunku Poznania. W okolicach ulicy Lazurowej zauważyła trzy auta, które zatrzymały się na trasie.

- Myślałam że to stłuczka, a tu nagle wychodzi wielkie zwierzę! Auta zablokowały ulicę, żeby łoś nie wybiegł na drogę - relacjonowała.

- Samochody zatrzymywały się i wszyscy wpadali w śmiech, łącznie z policjantem do którego zadzwoniłam, aby poinformować go o tym zdarzeniu - dodała.


Jak podała Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informacja o pojawieniu się zwierzęcia na drodze S8 wpłynęła o godzinie 3.18 nad ranem. - Otrzymaliśmy ją od użytkownika. Na miejscu pojawiły się nasze służby utrzymania, które zawiadomiły Ekopatrol. On zajął się łosiem - powiedziała.

Bez interwencji łowczego

Zgłoszenie potwierdził Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej w Warszawie. Jak podał, interwencja Ekopatrolu odbyła się około trzeciej w nocy. - Na miejsce został wezwany także łowczy, jednak obyło się bez jego interwencji - powiedział Jabraszko. I dodał, że nie było potrzeby uśpienia, ani transportowania zwierzęcia. - Własnymi siłami udało się skierować łosia do jego środowiska naturalnego - poinformował.

Jak wyjaśnił, w takich przypadkach najczęściej blokuje się drogę, wyznaczając odpowiedni kierunek. - Zwierzę nie atakuje, tylko boi się szumu aut i cywilizacji, dlatego reaguje na polecenia i idzie w tę stronę, w którą może - podsumował.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: ab Źródło: tvnwarszawa.pl