tvnpix
Dwie betoniarki przejechały na czerwonym, obok kobiety z dzieckiem, Foto: MrJustice

Na czerwonym, obok kobiety z dzieckiem. Niebezpieczna jazda betoniarek

Dwie betoniarki przejechały przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. W tym czasie przy krawędzi zebry stała kobieta z dzieckiem w wózku. Była o krok od wejścia na jezdnię. Tę niebezpieczną sytuację zarejestrował Reporter 24 na warszawskiej Woli, a nagranie zdecydował się przesłać na Kontakt 24.

Według informacji pana Piotra, do zdarzenia doszło w środę około godziny 18.

Na nagraniu widzimy, jak Reporter 24 dojeżdża do przejścia dla pieszych na ulicy Kasprzaka w Warszawie. Światło zmieniło się z zielonego na czerwone. Auta na środkowym i prawym pasie zatrzymały się. Lewy pas był wolny, jednak czerwone światło świeciło się tam jeszcze przed zmianą sygnalizacji dla aut na pozostałych pasach.

"Moim zdaniem było to bardzo niebezpieczne"

Jak widzimy w dalszej części nagrania, na wysepce między jezdniami stała kobieta z dzieckiem w wózku. Gdy szykowała się do przejścia przez zebrę, lewym pasem przejechały dwie betoniarki. - Zwłaszcza druga z betoniarek przejechała przez przejście już wtedy, kiedy dla pieszych było zielone światło - podkreślił pan Piotr.

- Moim zdaniem było to bardzo niebezpieczne, ale w tym miejscu często zdarzają się takie sytuacje, właśnie z udziałem betoniarek - dodał autor nagrania.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: kk//ec,bkol Źródło: TVN Warszawa