tvnpix
Na budowie zawalił się strop, Foto: magdatop

Na budowie zawalił się strop. Ranni pracownicy

Podczas prac budowlanych osunął się świeżo zalany strop budowanego bloku w Białymstoku. Do szpitala zostały zabrane trzy osoby, które pracowały przy wylewce. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:20 na placu budowy bloku przy ulicy Sybiraków.

- Podczas prac budowlanych doszło do osunięcia się świeżo zalewanego stropu nad tarasem na wysokości pierwszego piętra - poinformował młodszy brygadier Marcin Bielakowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Ewakuowali się o własnych siłach

Na miejscu pracowało czterech robotników. Ewakuowali się sami. - Trzech z nich zabrało pogotowie - powiedział strażak.

Poszkodowani pracownicy budowy byli przytomni. - Prawdopodobnie doznali oni urazów kręgosłupa - tłumaczył młodszy brygadier Bielakowicz.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policja. Jak mówił w rozmowie z TVN24 nadkomisarz Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, kluczowe dla funkcjonariuszy będzie ustalenie, dlaczego doszło do zdarzenia.

- Musimy zebrać materiał dowodowy, przesłuchać wszystkie osoby, które tego dnia pracowały na budowie. Kluczowa może też być opinia biegłego - mówił i dodał, że robotnicy byli trzeźwi.

nadkomisarz Tomasz Krupa o zdarzeniu Źródło: TVN 24
Autor: jw/ak,ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.