tvnpix
Foto: FLASHBYDGOSZCZ

Mróz im niestraszny. Morsy powitały Nowy Rok

Podczas gdy jedni odpoczywali po sylwestrowej imprezie, bydgoskie morsy i wioślarze przywitali Nowy Rok. Zdjęcia ich wyczynu otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu FLASHBYDGOSZCZ.

1 stycznia w Bydgoszczy aktywnie postanowili powitać wioślarze i morsy. uczestniczyć w noworocznym treningu na wodzie, mającym ponad 20-letnią tradycję. Nie zabrakło symbolicznego toastu i życzeń na szczególnie ważny, olimpijski rok 2016. Wioślarze wsiedli do swoich łodzi i z zadowoleniem wiosłowali, a morsy zrzuciły swoje ubrania i weszli do lodowatej wody.

- Cieszę się, że 1 stycznia przyszło na przystań kilkadziesiąt osób - wioślarze, kajakarze, młodzież i morsy, dzięki którym od razu robiło się cieplej.  – powiedział  prezes klubu RTW Lotto-Bydgostii Zygfryd Żurawski.

Na zdjęciach nadesłanych przez serwis flashbydgoszcz widać, że morsom zimna woda nie sprawia problemu. Zanurzyli się w niej z uśmiechami i z zadowoleniem, które mają im towarzyszyć przez cały najbliższy rok.

Zimna woda dla zdrowia

Dla morsów taka kąpiel to doskonała okazja, by rozruszać się po świętach i sylwestrze. Zimna woda pomaga na krążenie krwi. Wyczyn robi wrażenie, ponieważ pierwszy dzień 2016 roku nie należy do ciepłych. W niektórych rejonach polski temperatura wynosi nawet -10 st. C.

Więcej o mrozach przeczytasz w portalu tvnmeteo.pl

Autor: sc/popi Źródło: PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.