Zamknięty

Pisze o tym:

59 reporterów

Dodano:

60 materiałów

"Mrównik", "suhak" czy "tapir"? Wiemy już, kim jest tajemniczy mieszkaniec wrocławskiego zoo

Pytaliście czy to mrówkojad, tapir, kapibara, okapi, a najczęściej padał mrównik. Tajemnicze zdjęcie nowonarodzonego zwierzęcia z wrocławskiego ZOO rozpaliło Waszą wyobraźnię. Po wielu godzinach oczekiwania wrocławski ogród ogłosił rozwiązanie zagadki i przedstawił najmłodszego mieszkańca.

"Mrównik", "suhak" czy "tapir"? Wiemy już, kim jest tajemniczy mieszkaniec wrocławskiego zoo

Mrównik, który przyszedł na świat we wrocławskim zoo Źródło: tvn24

O SZCZEGÓŁACH PISZE PORTAL TVNMETEO.PL

Prosię ziemne, inaczej zwane mrównikiem afrykańskim - oto rozwiązanie zagadki, jaką w środę zadał miłośnikom zwierząt wrocławski ogród zoologiczny. Na fotografii widać było jedynie fragment ryjka zwierzęcia, które łakomie sięgało po mleko.

Ogród zoologiczny trzymał w tajemnicy to, do jakiego gatunku należy maluch. Wiadomo było, że jego przyjście na świat nie obyło się bez problemów. Może także przez to pracownicy zoo nazwali maleństwo "cudem". Dziś przed południem ogród zoologiczny oficjalnie przedstawił zwierzę. Jak określono, jest to "sensacja zoologiczna na skalę światową".

Wrocławski ogród zoologiczny nie chciał od razu zdradzić, co to za zwierzę. Dla ułatwienia podał kilka faktów, które miały pomóc w rozwikłaniu zagadki.

Co wiedzieliśmy?

Zwierzę, które przyszło na świat:

- jest nieduże (większe od szczura, ale mniejsze od krowy),

- należy do ssaków,

- jest trudne w chowie i hodowli,

- w zeszłym roku w ogrodach zoologicznych na świecie przyszło na świat tylko kilka osobników,

- występuje jedynie w 39 ogrodach zoologicznych na całym świecie (to ok. 4 proc.),

- rodzi się niepokryte sierścią, jednak nie wiadomo, czy później się ona pojawia,

- jego ulubioną przytulanką jest leniwiec, który jest w miarę płaski i puszysty, a także na tyle duży, że zwierzątko może się na nim położyć lub pod nim schować,

- nie wiadomo, czy pochodzi z tego samego kontynentu, co leniwiec, jednak obecnie zachowuje się do niego bardzo podobnie (cały czas śpi i je).

- wrocławskie zoo opublikowało na swoim Facebooku trzy zdjęcia, które mogą stanowić podpowiedź zagadki, do jakiego gatunku należy nowy malec.

 

Oto Wasze propozycje: