tvnpix
Foto: Jacek

Morze niebiesko-żółtych flag. Manifestacje poparcia dla Ukrainy

Mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Sopotu, Krakowa ale też Wiednia, Londynu, Goteborga, Barcelony czy Hagi sprzeciwiają się rosyjskiemu atakowi na Ukrainę. Zgromadzeni na polskich i zagranicznych ulicach ludzie mieli ze sobą ukraińskie flagi, transparenty z antywojennymi hasłami i słowami wsparcia dla ogarniętego wojną kraju i jego obywateli. Relacje z weekendowych manifestacji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

Manifestacje poparcia i solidarności z Ukrainą w sobotę i niedzielę zorganizowano między innymi w Poznaniu, Wrocławiu, Kołobrzegu i Sopocie.

Zgromadziły się na nich setki osób z ukraińskimi flagami, transparentami ze słowami wsparcia, ale też antywojennymi hasłami. Wśród osób, które uczestniczyły w manifestacjach są nie tylko Polacy, ale też - mieszkający w Polsce - Ukraińcy.

Czytaj też na tvn24.pl

Protesty przeciw wojnie

Oprócz wieców proukraińskich odbywały się także te antyrosyjskie, zlokalizowane najczęściej pod konsulatami Federacji Rosyjskiej. Tak było na przykład w Gdańsku. W sobotę w południe około 100 osób zebrało się przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, by zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainę i więzieniu przez reżim Aleksandra Łukaszenki Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. Manifestujący mieli m.in. transparenty z hasłami: "Achtung Russia" i "Wolna Ukraina".

Relacje otrzymaliśmy także z Hagi w Holandii, Wiednia, Londynu, Chicago, Lille we Francji, Brukseli, Barcelony, Oslo czy szwedzkiego Goteborga.

Niedziela jest czwartym dniem rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: wini/tam Źródło: TVN24 Kraków, Kontakt 24