Temat w toku

Pisze o tym:

22 reporterów

Dodano:

23 materiały

#MojaMatura w pandemii. Podzielcie się odczuciami

W środę, kolejny dzień matur, pora na egzamin z matematyki. Tegoroczny egzamin dojrzałości - tak, jak w ubiegłym roku - odbywa się w reżimie sanitarnym. Jak Wam poszło pierwszego dnia? Jak się czujecie, przystępując do matury w pandemii? Może ze względu na naukę zdalną mieliście więcej czasu na przygotowania i dzięki temu jesteście spokojni? A może wręcz przeciwnie: pandemia wywołała wiele stresu, który wpłynął na Was negatywnie? Akcję kierujemy też do tych, którzy egzamin dojrzałości mają już dawno za sobą. Jakie wspomnienia zostały Wam w pamięci? Czekamy na Wasze wpisy i zdjęcia.

#MojaMatura w pandemii. Podzielcie się odczuciami

#MojaMatura. Jak Wam poszło? Autor: Marcin Bielecki | Źródło: PAP

 

Matury ruszyły 4 maja. Pisemne potrwają do 20 maja, od 19 do 21 maja odbędą się egzaminy ustne.

Około 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło we wtorek o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Chęć przystąpienia do matury - tak jak w latach ubiegłych - zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników. To osoby, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach, przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik. Takich osób jest blisko 96 tysięcy.

Kompletny harmonogram egzaminów znajdziecie tutaj.

Jak się czujecie?

Dni maturalne to dla wielu niezwykle ważny czas, który nierzadko decyduje o dalszej ścieżce kariery absolwentów szkół średnich. W związku z aktualnie panującą pandemią kierujemy do Was pytanie: jakie są Wasze odczucia względem tegorocznych matur? Czy czujecie się przygotowani? Jesteście spokojni? A może czujecie niepewność i lęk? Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia sprzed egzaminu lub zrobione już po nim.

Jak wspominacie swoją maturę?

Jeśli egzamin dojrzałości macie już dawno za sobą, podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami. Jak wspominacie te dni? Co najbardziej zapadło Wam w pamięć? Pokażcie nam swoje zdjęcia.

Wpisy i zdjęcia z tegorocznych i starszych matur wysyłajcie nam opatrzone hasztagiem #MojaMatura. Czekamy na każde z nich! Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!