tvnpix

"Mieszkańcy są przerażeni. Wody przybywa"

"Pogarsza się sytuacja powodziowa w gminie Hanna (woj. lubelskie). Pod wodą znalazły się kolejne gospodarstwa w miejscowości Pawluki i Dołhobrody" - alarmują na Kontakt 24 mieszkańcy, a na dowód wysyłają nam zdjęcia. Jak podkreślają, takiej wody tam jeszcze nie było. Sytuacja wygląda podobnie także we Włodawie.

Relacja reportera TVN24 z gminy Hanna/TVN24
Relacja reportera TVN24 z gminy Hanna/TVN24

Jak relacjonował reporter TVN24 Piotr Czaban, sytuacja na Bugu jest bardzo dynamiczna. "Wczoraj tej wody było znacznie mniej. Niektórzy mieszkańcy gminy ze spokojem i optymizmem patrzyli na to co mogą przynieść najbliższe dni. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę" - mówił reporter.

Odcięte gospodarstwa

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w gminie Hanna odcięte od świata są 32 gospodarstwa. Do pomocy zaangażowano służby graniczne, a mieszkańcy dostają do dyspozycji łodzie.

Wszystkiemu winien jest wylewający Bug. W ciągu doby jego poziom wzrósł o 50 cm. "Od dawna nie było takiej sytuacji" - mówi starosta włodawski. Rzeka na całym pasie wystąpiła z koryta. Zalane są pola i łąki. We Włodawie dzisiaj rano stan alarmowy przekroczony był o 143 cm. W mieście strażacy walczą z drobnymi podtopieniami i zalanymi ogródkami działkowymi.

Sytuacja w gminie Hanna w poniedziałek

Więcej o sytuacji powodziowej we wschodniej części kraju na tvnmeteo.pl

Autor: db/jaś,ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.