Zamknięty

Pisze o tym:

20 reporterów

Dodano:

20 materiałów

Miejsca parkingowe "urosną". Co myślicie o nowych przepisach

Znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego w dużym mieście to nie lada wyzwanie dla kierowcy. Szczególnie dla posiadaczy większych samochodów. Miejsca parkingowe będą szersze o 20 centymetrów. Wszystko za sprawą rozporządzenia podpisanego przez ministra infrastruktury i budownictwa. Zmiany wejdą w życie od stycznia 2018 roku. Czy taka zmiana jest potrzebna? Jak wpłynie to na komfort kierowców? Czy zmiana może mieć negatywne skutki? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.

Od stycznia miejsca parkingowe będą szersze

Od stycznia miejsca parkingowe będą szersze, Foto: Shutterstock

 

 

Rozporządzenie ministra infrastruktury, które obowiązuje aktualnie stanowi, że miejsce parkingowe dla samochodu osobowego powinno mieć minimum 2,3 metra szerokości i 5 metrów długości.

Od 1 stycznia wszystkie nowe miejsca mają być szersze, czyli 2,5 metra szerokości i 5 metrów długości w przypadku samochodów osobowych i 3,6 m szerokości i 5 m w przypadku samochodów dla osób niepełnosprawnych.

Już teraz kierowcy zastanawiają się jak taka zmiana wpłynie na komfort parkowania. Czy poszerzenie miejsc wpłynie na ich cenę na rynku deweloperskim?

Zachęcamy Was do zamieszczania swoich opinii. Czy taka zmiana jest dobra? Czy może mieć złe strony? Piszcie!

Czytaj więcej. Miejsca parkingowe będą szersze o 20 centymetrów. Zmiany od stycznia