tvnpix

Między pieszymi, na czerwonym, pasem dla tramwajów. "Kierowca nawet nie hamował"

Nie zatrzymał się na czerwonym świetle i omal nie wjechał w pieszych przechodzących przez pasy. Takie zachowanie jednego z kierowców zarejestrował Reporter 24, mieszkaniec Wrocławia. "Nawet nie hamował" - relacjonował pan Krzysztof. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak zaznaczył Reporter 24, sytuacja miała miejsce 14 grudnia, tuż przed godziną 15, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kołłątaja we Wrocławiu.

-  Było to na wysokości dworca głównego, jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście - opowiadał pan Krzysztof, autor nagrania. - Jak widać na filmie, auto elektryczne przejechało na czerwonym świetle, pasem przeznaczonym wyłącznie dla komunikacji miejskiej i skręciło w lewo, w miejsce tylko dla autobusów. Tam również przechodzili piesi - dodał.

Jak podkreślił Reporter 24, to miejsce gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

"Nawet nie hamował"

- Bardzo wielu ludzi przewija się tam ciągle, ponieważ się przesiadają w komunikację miejską. Kierowca złamał trzy zakazy, w tym totalnie zignorował czerwone światło i o mało nie staranował przechodniów - relacjonował pan Krzysztof. - Kierowca nawet nie ham​ował - zaznaczył.

Jak powiedział autor nagrania, podobne sytuacje na drogach widzi coraz częściej. - Takie zachowania są niedopuszczalne - podkreślił.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: mj/ak