tvnpix
Piorun w obiektywie Reportera 24, Foto: jakubformela

"Miałem dużo szczęścia". Piorunujące zdjęcie Reportera 24

Molo, ciemne burzowe niebo i zjawiskowe uderzenie pioruna uchwycone przez Reportera 24 w Gdyni. - Miałem dużo szczęścia - mówił skromnie w rozmowie z tvnmeteo.pl autor zdjęcia, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zdjęcie pioruna na tle molo w Gdyni Orłowie zostało wykonane w piątkowe popołudnie.

Jakub Formela, któremu udało się uchwycić to fascynujące zjawisko, jest pasjonatem fotografii. Rozwija swoje umiejętności od trzech lat. - Często podróżuję z aparatem fotograficznym w bagażniku - mówił w rozmowie z redakcją TVN Meteo.

Reporter 24 stwierdził, że do wykonania zdjęcia był technicznie przygotowany. - Wiedziałem, jakie ustawić parametry, ekspozycję - tłumaczył i dodał, że doskonale wiedział też, co zrobić, żeby wydobyć głębię zdjęcia. Efekt jest naprawdę piorunujący.

Trafiony strzał

Wyjątkowa fotografia pioruna była jedną z serii około 150 zdjęć. - Miałem dużo szczęścia - podkreślił autor.

Zapytany o to, czy nie bał się stać na molo podczas burzy, odpowiedział: - Nie myślałem o tym. Martwiłem się, czy zdjęcie wyjdzie, czy się trafi - mówił. Reporter 24 dodał, że martwił się też o swój aparat, który schronił pod parasolem.

Błyskawica uderzyła w morze około 100 metrów od miejsca, gdzie zdjęcie było wykonywane. Blisko molo było wiele wyładowań atmosferycznych.

Więcej przeczytasz na tvnmeteo.pl

Autor: anw/aw Źródło: tvnmeteo.pl