Miał do odsiadki 25 dni. Dlaczego próbował się zabić w celi?

Mężczyzna, który we wtorek targnął się na swoje życie, przebywając w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na garwolińskiej Komendzie Policji, miał do odbycia karę 25 dni pozbawienia wolności. Dlaczego 36-letni Ireneusz F. z Puznówki (gm. Pilawa) próbował się zabić? Okoliczności próby samobójczej bada prokuratura.

 

Ireneusz F., 36-letni mieszkaniec Puznówki (gm. Pilawa), został zatrzymany 14 listopada przez policjantów w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

– Mężczyzna w dniu 15 listopada w godzinach porannych podjął próbę samobójczą w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Czynności zostały wykonane pod nadzorem prokuratora. W chwili obecnej trwa wewnętrzne postępowanie oraz Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Zabezpieczono monitoring

Zastępca prokuratura rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak informuje, że Ireneusz F. miał być doprowadzony do aresztu śledczego celem odbycia kary 25 dni pozbawienia wolności. Prokurator stwierdza, że nie jest wskazane, żeby opinia publiczna wiedziała, za co mężczyzna był skazany. Tajemnicą postępowania na chwilę obecną pozostaje też to, kto znalazł Ireneusza F. I w jakich okolicznościach. Prokuratura zabezpieczyła monitoring z pomieszczenia, w którym 36-latek podjął nieskuteczną próbę samobójczą.

Ireneusz F. przebywa w szpitalu. Prokuratura monitoruje stan zdrowia mężczyzny pod kątem wykonania z nim czynności procesowych, czyli przesłuchania na okoliczność zdarzenia. Marcin Ignasiak dodaje, że wyrok, na mocy którego mężczyzna został skazany na 25 dni pozbawienia wolności jest prawomocny i jeśli tylko stan zdrowia mężczyzny będzie na to pozwalał, to Ireneusz F. będzie odbywał tę karę.

 

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć kara 25 dni pozbawienia wolności może mieć związek z niezapłaceniem przez Ireneusza F. grzywny. Prawo stanowi, że po uiszczeniu należności kara zastępcza w formie pozbawienia wolności zostaje uchylona i skazany jej nie odbywa.

 

(ur) 2016-11-18 11:07:44

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.