tvnpix
Do pożaru doszło w Gryfowie, Foto: dlw112_pl

Mężczyzna zginął w pożarze kamienicy. Ewakuowano mieszkańców

Płomienie zajęły parter budynku wielorodzinnego przy ulicy Lubańskiej w Gryfowie (Dolnośląskie). Mimo długiej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować 45-letniego mężczyzny, mieszkańca lokalu, w którym wybuchł pożar. Pierwszą informację, nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Płomienie wybuchły na parterze budynku wielorodzinnego. Po otrzymaniu zgłoszenia niemalże natychmiast na miejscu pojawił się partol policji. Pożar próbowano początkowo gasić ręcznymi gaśnicami, jednak działania te okazały się nieskuteczne - relacjonował asp. sztab. Mateusz Królak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Ewakuacja

Jak dodał policjant, ze względu na rozprzestrzeniający się pożar, trzeba było ewakuować mieszkańców budynku. - Ewakuowano trzynaście osób. Niestety z powodu dużego zadymienia, nie udało się wejść od razu do środka - mówił.

Dopiero strażacy z palącego się mieszkania wydostali 45-letniego mężczyznę - poinformował asp. sztab. Mateusz Królak. - Niestety mimo akcji reanimacyjnej, która trwała ponad trzydzieści minut, nie udało się uratować mężczyzny. Zmarł na miejscu - przekazał policjant.

Jak powiedział, na miejscu pracowało pięć wozów strażackich oraz patrol policji. W akcji brały udział także dwie karetki. - Po upewnieniu się, że pozostała część budynku jest bezpieczna, mieszkańcy wrócili do swoich lokali - zakończył asp. sztab. Królak.

 

Autor: jw/kab

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.