tvnpix

Mężczyzna postrzelony podczas dożynek. "Próbował odebrać broń policjantowi"

Do szarpaniny z policjantem, który zabezpieczał dożynki w miejscowości Kałuszyn (woj. mazowieckie), doszło w sobotę około godz. 21. Jak relacjonuje policja, agresywny mężczyzna próbował odebrać funkcjonariuszowi broń. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.
Policja o zdarzeniu w Kałuszynie Źródło: tvn24

25-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego został postrzelony podczas dożynek w miejscowości Kałuszyn. - Do zdarzenia doszło około godz. 21 przy ulicy Słowackiego - mówi st. asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

- Grupa policjantów interweniowała podczas bójki przed jednym ze sklepów. Nie wiadomo ile osób w niej uczestniczyło. Do jednego z uczestników podszedł policjant - tłumaczy rzeczniczka. - Mężczyzna był agresywny i próbował odebrać broń funkcjonariuszowi - dodaje.

Policyjna broń wystrzeliła

- Między 25-letnim mieszkańcem powiatu legionowskiego i policjantem doszło do szarpaniny. Wtedy broń służbowa wystrzeliła, raniąc mężczyznę w nogę - relacjonuje policjantka. - 25-latek trafił do szpitala w Warszawie i pozostaje pod nadzorem policji. Jego życie nie jest zagrożone - dodaje.

Jak tłumaczy rzecznik komendy, policjant był nieumundurowany i zabezpieczał trwające w mieście dożynki. - Trzej policjanci, którzy brali udział w zajściu, zostali przebadani alkomatem na miejscu. Byli trzeźwi - mówi st. asp. Emilia Kuligowska.

Okoliczności zdarzenia wyjaśni prokuratura.

 

Autor: kab/mk