Mężczyzna, który próbował zabić się w celi, zmarł w szpitalu

Wczoraj w szpitalu zmarł mężczyzna, który we wtorek targnął się na swoje życie, przebywając w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej Komendzie Policji. Prokuratura będzie prowadziła śledztwo w kierunku niedopełnienia obowiązków bądź przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy komendy oraz namowy bądź udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie.

 

Ireneusz F., 36-letni mieszkaniec Puznówki (gm. Pilawa), został zatrzymany w poniedziałek 14 listopada przez policjantów w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. We wtorek w godzinach porannych mężczyzna podjął próbę samobójczą w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zatrzymany został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w niedzielę 20 listopada. Ireneusz F. miał do odbycia karę 25 dni pozbawienia wolności.

 

– Z pewnością śledztwo będzie wszczęte dwukierunkowo. Po pierwsze, w kierunku art. 151 KK, czyli przepisu, który mówi o namowie bądź udzieleniu pomocy do targnięcia się na własne życie oraz art. 231 par.1 KK, a więc niedopełnienia obowiązków bądź przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, którzy mieli związek z tą sprawą – informuje zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak.

 

Prokurator dodaje, że konsekwencją zgonu Ireneusza F. będzie postanowienie o przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych i otwarcia zwłok mężczyzny celem ustalenia przyczyny jego śmierci.

 

(ur) 2016-11-21 09:46:56

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.