MATERIAŁ INTERNAUTY

Mega Targi Ślubne

Już po raz 11 na warszawskim Torwarze odbywają się targi dla wszystkich, którzy planują ślub i wesele w dobrym stylu. A okazuje się, że potrzeba do tego całkiem niemało...

Wynika to z przedstawionej różnorodności ofert: począwszy od niezbędnych obrączek i sukni ślubnej dla panny młodej, poprzez ubiory dla pana młodego, oprawę wydarzenia, wystrój wnętrz, pojazd dla młodych, usługi stomatologiczne, wizażystów, występujących artystów i muzyków, catering, sesje zdjęciowe, realizacje filmów i wiele innych nietypowych atrakcji, które trudno tu nawet wymienić.

Według organizatora targów - Andrzeja Skarusa, termin imprezy jest nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w okolicy świąt Bożego Narodzenia wielu Polaków myśli o zaręczynach i zaczyna snuć plany o tym, jak będzie wyglądał ślub. A że wydarzenie jest złożone, to zgodnie z badaniami rynku takie planowanie trwa od kilku miesięcy nawet do 3 lat...

Tegoroczne targi zgromadziły ponad 200 wystawców. Najliczniej reprezentowana dziedzina to zdjęcia i filmy ślubne, a od lat najpewniej trzymająca się na rynku branże to - co nas nie dziwi - obrączki i suknie ślubne.

Wiele ofert było zaskoczeniem, jak np. propozycja sukni ślubnej w kolorze czarnym - spora ekstrawagancja, czy różnorodność pojazdów dla państwa młodych - od konnych powozów, przez amerykańskie krążowniki, stylowe kabriolety, odrestaurowane Fiaty 125p aż po najnowsze 300-konne Subaru czy Porsche Cayene.   

Nas jednak najbardziej zainteresowała różnorodność strojów ślubnych dla mężczyzn. Bo czymże będzie najpiękniej wyglądająca panna młoda jeżeli ubiór jej partnera w tym najważniejszym dniu nie będzie pasował do sukni, a pan młody będzie wyglądał najdelikatniej ujmując niekorzystnie.

Na targach modę męską reprezentowała firma Roland. Sporym zaskoczeniem okazał się dla nas szeroki asortyment i kolorystyka strojów. Okazuje się, że mężczyźni mają często większy wybór niż kobiety.

Jak powiedział nam współwłaściciel firmy Roland - Jakub Rogowski, syn - wynika to z możliwości wyboru kilku fasonów: od garniturów 2 lub 3-częściowych, poprzez klasykę mody - fraki, surduty i smokingi aż po bardziej ekstrawaganckie stangrety. Faktura materiałów też jest zróżnicowana, często z kontrastowymi haftami. Kolor garnituru zawsze jednak powinien być dostosowany do koloru sukni panny młodej.
Modnymi trendami nadchodzącego sezonu dla mężczyzn mają być wszelkie odcienie niebieskiego, granatu aż po fiolet i bordo oraz wzory w stylu angielskim, łączące tonacje ciepłe i zimne oraz wykorzystujące motyw kraty np. w kamizelkach. Stroje mają być także nieco bardziej dopasowane do figury.
Ciekawostką może być fakt, że wyboru męskiego stroju ślubnego dokonują najczęściej kobiety, a w ostatnim sezonie nastąpił duży zwrot w kierunku klasyki mody męskiej - ponad 50 procent zamówień to były smokingi. To właśnie ten strój ślubny dla swych partnerów preferują przyszłe panny młode.

Natomiast Andrzej Rogowski, ojciec - współwłaściciel firmy Roland - korzystając ze swojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia w branży, udzielił nam kilku wskazówek na co należy zwrócić uwagę podczas doboru męskiego stroju ślubnego.
Najistotniejszą kwestią jest to, aby pan młody czuł się w stroju ślubnym swobodnie – nawet wtedy, gdy na co dzień garnitur jest mu raczej obcy. Stąd propozycja firmy szycia strojów na miarę w cenie seryjnych produktów, tak aby pan młody czuł się komfortowo. W takim wypadku dobiera się również fason, kolor i dodatki adekwatnie do wymarzonej sukni panny młodej. Mało kto zwraca uwagę podczas planowania na dodatki, a dbałość o drobne elementy - jak rodzaj i kolor kwiatów wiązanki ślubnej i kwiat w butonierce czy takie same hafty na stroju obojga państwa młodych - dają często doskonałe efekty.
Trzeba też brać pod uwagę w jaki sposób planowana jest oprawa imprezy - to również do jej charakteru trzeba dopasować ubiór.
Ciekawostką są stroje specjalnie wykonane przez firmę Roland na raczej ekstrawaganckie pomysły ślubne - dla mężczyzn były to między innymi stój Michaela Jacksona, czarny strój z charakterystycznym długim płaszczem wzięty rodem z Matrix'a czy pełne ubranie z dzikiego zachodu na ślub w konwencji kowbojskiej...

Zatem jeżeli planujecie ślub i wesele w bliżej lub dalszej perspektywie - na targi warto się wybrać, bo wybór wcale nie będzie taki łatwy.

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.