Temat w toku

Pisze o tym:

14 reporterów

Dodano:

14 materiałów

Matura 2022. Jak Wam poszło?

Matura 2022. Od 4 do 23 maja trwały egzaminy końcowe, które w tym roku - ze względu na pandemię i przedłużającą się naukę zdalną - były obowiązkowe tylko w formie pisemnej. Absolwenci przystępowali do trzech przedmiotów na poziomie podstawowym i jednego rozszerzonego. Jak Wam poszło? Jakie przedmioty wybraliście? Czy macie swoje rytuały na szczęście? A jak Wy, drodzy rodzice, wspominacie swoje egzaminy dojrzałości? Jakie macie rady dla tegorocznych maturzystów? Czekamy na Wasze komentarze i maturalne historie.

Dziś egzamin z języka obcego Źródło: tvn24


Aby w tym roku otrzymać świadectwo dojrzałości trzeba uzyskać 30 procent punktów z trzech egzaminów na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Dodatkowo trzeba podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale on nie ma progu zdawalności i nie można go oblać.

W tym roku ze względu na pandemię i przedłużającą się naukę zdalną obowiązkowe były tylko egzaminy pisemne.

Osoby, które nie podeszły do matury w pierwszym terminie np. z powodów zdrowotnych, mogą to zrobić jeszcze w terminie dodatkowym od 1 do 15 czerwca.

Egzamin poprawkowy odbędzie się 23 sierpnia.

Zobacz pełny harmonogram matur 2022

Maturzyści, jak Wam poszło? Odczuwaliście stres, czy byliście raczej spokojni? Macie swoje rytuały? Rodzice, jak wspominacie własne egzaminy? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

ZOBACZ ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO

ZOBACZ ARKUSZ Z MATEMATYKI

ZOBACZ AKRUSZ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ZOBACZ ARKUSZ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY