MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Matiz został zmiażdżony. Kierowca zginął na miejscu

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym w Ligocie. To trasa nr 480 Sieradz-Burzenin (woj. łódzkie),
W środę rano doszło do czołowego zderzenia Daewoo Matiza z samochodem ciężarowym. Kierowca tego drugiego auta zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Około godziny 9.15 doszło do zdarzenia drogowego. W wypadku brały udział dwa pojazdy - ciężarówka marki MAN i osobowe Daewoo Matiz. W wyniku tego zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co było przyczyną wypadku - mówił na miejscu Grzegorz Będkowski, naczelnik sieradzkiej drogówki.

Ofiara to prawdopodobnie mieszkaniec Sieradza w wieku około 40 lat. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu przyznają - kierowca osobówki nie miał szans na przeżycie:

- Kierowca był uwięziony w samochodzie. To było czołowe zderzenie z ciężarówką, także nie miał żadnych szans. Miał ogólne obrażenia całego ciała, ciężko było nawet cokolwiek zobaczyć, bo cała masa samochodu była na nim- mówi ratownik Jan Wiertelak.

Droga w miejscowości Ligota jest zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Jeden z radiowozów można spotkać w pobliskich Stoczkach. Policjanci mówią wprost - warunki na tej drodze są wyjątkowo trudne. Dużo zakrętów, a do tego codziennie przejeżdża tędy mnóstwo ciężarówek dojeżdżających na budowę drogi ekspresowej S-8. Na drodze wciąż zalega dużo piasku i żwiru, co szczególnie utrudnia jazdę.