tvnpix
Foto: Ariel

Materiały wybuchowe w mieszkaniu i piwnicy. Ewakuowano 27 osób

Niewybuchy odkryto w jednym z mieszkań warszawskiej kamienicy. Na czas pracy saperów ewakuowano mieszkańców. Pierwsze informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ulicy Górczewskiej w Warszawie.

Informacje o zgłoszeniu na temat odnalezienia materiałów wybuchowych potwierdziła Magdalena Bieniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - 27 osób, mieszkańców tej kamienicy, zostało ewakuowanych - przekazała.

- Na miejscu pracowała straż pożarna, policja. Były też dwa samochody wojskowego patrolu saperskiego - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Na miejsce przyjechała również grupa minersko-saperska. - Zabezpieczyli i zabrali pociski z piwnicy. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań - zapewniła po godzinie 13 Marta Sulowska z komendy stołecznej.

Nie mógł dostać się do mieszkania

Reporter 24, którzy przysłał do nas zdjęcia, przyznał, że to on wezwał policję i saperów.

Jak relacjonował, nie mógł dostać się do mieszkania, które miał wynajmować. Zaznaczył, że ze współwłaścicielem kamienicy poszli do piwnicy, w której znaleźli - jak to określił mężczyzna - materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej.

- W mieszkaniu policja znalazła skrzynię innych materiałów wybuchowych oraz rzeczy pochodzących z okresu II wojny światowej - dodał mężczyzna.

Czytaj również na tvnwarszawa.pl

Autor: mp/pm Źródło: tvnwarszawa.pl/Kontakt 24