Temat w toku

Pisze o tym:

20 reporterów

Dodano:

20 materiałów

Maseczki, kolejki przed przedszkolami. Jak wyglądają u Was pierwsze dni szkoły?

Po niemal sześciu miesiącach przerwy dzieci i młodzież wróciły do placówek edukacyjnych. Teraz rząd, rodziców i nauczycieli czeka nie lada sprawdzian. Czy mimo panującej pandemii uda się utrzymać ciągłość nauki? Jak u Was wygląda powrót do szkoły lub przedszkola? Staliście w kolejce przed wejściem do placówki? Czekamy na Wasze zdjęcia, komentarze i opinie.

Zgodnie z informacją ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, rok szkolny w zdecydowanej większości rozpoczęła się w trybie tradycyjnym, czyli stacjonarnym. Zdaniem Piontkowskiego panująca sytuacja pandemiczna nie może powodować zawieszenia obowiązku szkolnego.

W związku z tym, rodzice - choć niejeden z nich boi się o zdrowie swoich dzieci - musieli wysłać do szkoły swoich podopiecznych. Wyjątkiem są sytuacje, gdy dziecko wykazuje objawy choroby. Wtedy, za okazaniem zaświadczenia lekarskiego, można zatrzymać ucznia w domu.

Co jeszcze warto wiedzieć przed powrotem do szkoły w nowej, epidemicznej rzeczywistości? - Po pierwsze, nie rzucamy się na szyję swoim znajomym. Staramy się nie wchodzić w bliskie interakcje. Nie pożyczamy sobie jedzenia na zasadzie: daj gryza kanapki czy jabłka. Rezygnujemy z tego - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii.

Pokażcie, jak u Was wygląda początek roku szkolnego. Jak do powrotu podchodzą dzieci? Nie mogły doczekać się kontaktu z rówieśnikami czy chętniej pozostałyby przy nauce zdalnej? A może w placówce, do której uczęszcza Wasze dziecko, zajęcia nie rozpoczęły się w normalny, trybie? Czekamy na Wasze sygnały!