Temat w toku

Pisze o tym:

120 reporterów

Dodano:

130 materiałów

Marsz 4 czerwca. Pokażcie swoje zdjęcia

Tysiące osób wzięły udział w opozycyjnym marszu w obronie demokratycznych wartości, który w niedzielę przeszedł przez Warszawę. "Chcemy lepszej Polski" - wybrzmiewały hasła. Byliście na marszu? Pokażcie nam zdjęcia i nagrania.

Marsz 4 czerwca. Pokażcie swoje zdjęcia

Marsz Autor: Agnieszka

"Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską" - pod takim hasłem marszu 4 czerwca setki tysięcy ludzi przeszło wczoraj ulicami Warszawy. Obecni byli politycy opozycji, liczni przedstawiciele organizacji społecznych, a także obywatele. Wszyscy zebrani w jednym celu - by wyrazić swój sprzeciw wobec władzy.

W tym dniu reporterzy TVN24 rozmawiali z uczestnikami marszu o ich motywacjach, ale i marzeniach. "Przyszłam, żebym nie dusiła się w swoim kraju, który kocham", "Walczymy tutaj o wolność dla nas, dla młodych" - usłyszeli.

A Wy wzięliście udział w marszu? Jakie hasła Wam przy tym towarzyszyły? A może nie mogliście przyjechać do stolicy i wyszliście na ulice w Waszych miejscowościach?  Redakcja Kontaktu 24 czeka na Wasze zdjęcia i nagrania.

Według szacunków podanych przez organizatorów i prezydenta stolicy, w wydarzeniu udział wzięło pół miliona osób. W nieoficjalnych danych policji, na które powołała się Polska Agencja Prasowa, mowa była o 100-150 tysiącach osób.