MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE

ŁOSOŚNICZKA. Byk zaatakował mężczyznę na polu. Obrażenia okazały się śmiertelne

Do tego tragicznego zdarzenia doszło rano w poniedziałek, 15 października. Przypadkowi świadkowie dostrzegli, że na polu byk atakuję mężczyznę, natychmiast ruszyli z pomocą, próbowali odstraszyć rozjuszone zwierzę.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, poszkodowanym okazał się 62 letni mężczyzna, który został zaatakowany przez byka i doznał rozległych obrażeń ciała. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obrażenia mężczyzny okazały się na tyle poważne, że jeszcze przed przyjazdem ratowników był już reanimowany. Zespół ratownictwa medycznego kontynuował zabiegi reanimacyjne, niestety nieskutecznie.

- Około godz. 8, wpłynęło do nas zgłoszenie, że zespół ratownictwa medycznego potrzebuje pomocy w miejscowości Łosośniczka, gm. Resko. Poszkodowanym był właściciel bydła, który został zaatakowany przez byka. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej OSP Łosośnica i OSP Resko. Docelowo nasze działania miały polegać na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca oraz pomocy w przetransportowaniu pacjenta. Niestety okazało się, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - powiedział mł. kpt. Grzegorz Paluch, oficer prasowy KP PSP w Łobzie.

Decyzją prokuratora, policja nie prowadziła żadnych czynności wyjaśniających.

Resko24.pl