tvnpix
Łoś w centrum Bydgoszczy

Łoś w Bydgoszczy. "Był spokojny, leżał pod drzewem, jakby odpoczywał zmęczony upałem"

Łoś leżał pod drzewem na jednym ze skwerów w Bydgoszczy. - Był spokojny, zupełnie jakby odpoczywał - mówi autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. O łosiu chodzącym po mieście mieszkańcy informowali policję. Funkcjonariusze - po konsultacji z weterynarzem - przemieszczali się za zwierzęciem, by pilnować, czy nie stwarza zagrożenia na drodze.

Mieszkaniec Bydgoszczy łosia spotkał w piątek po południu podczas przejażdżki rowerowej. Na na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać odpoczywające - na skwerze pod jednym z drzew - zwierzę.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

Wydaje się, że łosiowi nie przeszkadza obecność nagrywającego go mężczyzny. - Obserwowaliśmy go kilka minut. Był spokojny, leżał pod drzewkiem, zupełnie jakby odpoczywał zmęczony upałem - mówi pan Łukasz, autor nagrania.

Obok łosia stał radiowóz. "Wyglądało, jakby go pilnowali"

Jak opowiada mężczyzna, tuż obok stał policyjny radiowóz. - Był za krzakami. Wyglądało to, jakby go pilnowali. Razem z żoną trochę się spieszyliśmy, więc odjechaliśmy po kilku minutach i nie wiemy, co było dalej. W internecie widziałem jednak filmy, jak spaceruje po innych zakątkach miasta. Pierwszy raz spotkałem z bliska tak duże zwierzę, to niecodzienny widok - podkreśla autor nagrania.

Policja: gdy zbliżał się wieczór, zwierzę oddaliło się do lasu

O sprawie łosia, który spacerował po Bydgoszczy, policjanci faktycznie wiedzieli.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o łosiu widzianym na ulicy Cmentarnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zwierzę przemieściło się na ulicę Tucholską. Tam wezwano weterynarza, który stwierdził, że łoś jest spokojny i nie stwarza zagrożenia. Nie było potrzeby jego uśpienia, zwierzę nie było agresywne - relacjonowała komisarz Lidia Kowalska, oficer prasowa bydgoskiej policji.

- Weterynarz przekazał, że zgodnie z naturą zwierzęcia ku wieczorowi powróci do lasu. Policjanci przemieszczali się za nim, żeby pilnować, czy nie stwarza zagrożenia na drodze. Faktycznie, kiedy zbliżał się wieczór, zwierzę oddaliło się w zarośla - dodała.

Autor: mj/tam Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl