MATERIAŁ INTERNAUTY

Łomża pobiegnie na zakończenie lata

20 września Park Papieża Jana Pawła II w Łomży zamieni się w rodzinną strefę sportu. Wszystko za sprawą organizowanego w tym dniu dorocznego biegu „11 biega 2015”. Do dyspozycji uczestników zaplanowano kilka dystansów, spośród których najdłuższy wynosi 5000 metrów. A pobiec może dosłownie każdy – nawet kilkuletnie oseski.

 

Organizatorem biegu jest Rada Osiedla Nr 11 w Łomży przy współpracy z MOSiR w Łomży, Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową i Ogniskiem TKKF "Zefir". Patronat Honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Łomża. Partnerem głównym wydarzenia jest białostocka sieć salonów mody męskiej Prestige Męski, która zaledwie kilka miesięcy temu uruchomiła w mieście swój kolejny lokal. Początek biegu w samo południe.

Rywalizację biegową przewidziano w kilku kategoriach wiekowych:

- Bieg Rodzinny (rodzic z dzieckiem 6-letnim lub młodszym) - 200 metrów,

- Bieg Skrzatów (dzieci 6-letnie i młodsze) - 200 metrów,

- Bieg Młodziaków (7 - 9 lat) - 1000 metrów,

- Bieg Starszaków (10 - 12 lat) - 1000 metrów,

- Bieg Juniorów (13 - 15 lat) - 2000 metrów,

- Bieg Główny (bez limitu wieku) - 5000 metrów.

Począwszy od kategorii „Młodziaków” zwycięzcy zostaną wyłonieni zarówno spośród startujących dziewcząt jak i chłopców.

Jak wyjaśnia Krzysztof Cieśliński, organizator biegu, "11 biega 2015" to zawody sportowe skierowane do całych rodzin z Łomży i okolic. - To również okazja do spotkania się ze znajomymi, ale także możliwość uczestnictwa w wielu dodatkowych atrakcjach towarzyszących zawodom - informuje.

Zaplanowano m.in. uruchomienie przez łomżyński WORD miasteczka ruchu drogowego. Do dyspozycji maluchów będą również dmuchane place zabaw udostępnione przez MOSiR Łomża. W organizację włączyła się również 59. Drużyna Harcerska "Ptaki Ptakom". Harcerze przygotują liczne konkursy i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych. O godzinie 15.00 z kolei na placu przed Parkiem Wodnym wystąpi ze swoim recitalem Michał Sawicki – wybitny akordeonista.

 Zdaniem Krzysztofa Kosmowskiego, właściciela sieci Prestige Męski decyzja o włączeniu się w organizację wydarzenia była naturalna z punktu widzenia wyznawanej przez firmę filozofii. - Staramy się wspierać ciekawe inicjatywy, które pozytywnie wpływają na kształtowanie charakterów młodych ludzi, a tym właśnie jest sport, który uczy zdrowej rywalizacji i szacunku dla innych. Poza tym, chcemy aktywnie włączać się w życie łomżyńskiej społeczności, angażując się w wartościowe projekty takie jak organizowany bieg – dodaje przedstawiciel partnera głównego zawodów.