MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Łomża. Aktywnie dla Hani i Filipka

W ostatni weekend odbył się cykl imprez charytatywnych dla Hani i Filipka, dzieci, które chorują na wiotkość stawowo-mieśniową, MPD czterokończynowe i opóźnienie psychoruchowe.

Na początek, w piątek, 22 kwietnia 2016 roku, w dawnym klubie Atlantic,  obecny Barbados, odbyła się charytatywna gala disco polo zorganizowana dzięki uprzejmości Pana Sławomira Warnajtysa, właściciela lokalu. Wystąpiło kilka zespołów, m. in.  Mega Stars, Roxter, Michał Majkel Wszeborowski, Grande i inni. Impreza trwała do 2 - giej w nocy. Niestety, gala nie przyciągnęła tłumów. Jednak pozostałe imprezy odwiedziło wielu łomżyniaków.

W sobotę można było zwiedzić forty w Piątnicy, gdzie gościł zespół  Spare Bricks, który wykonał utwory Pink Floyd. Odbył się również występ chóru z SP nr 10 w Łomży.

Z kolei w niedzielę na Stadionie Miejskim w Łomży odbył się bieg zatytułowany "Bieg ku samodzielności dla Hani i Flipka". Bieg rozpoczął się o godz. 11:00, a jego dystans wynosił 100 km. Sponsorem były Zakłady Spożywcze BONA, które przekazały środki finansowe. W biegu udział wzięli między innymi studenci WSA (Sylwia Popiołek, Adrian Gajko, Daniel Demianowicz, Sebastian Kropiewnicki, Daniel Murawski i in.), studenci z PWSIiP w Łomży, dziennikarze, organizatorzy oraz 8 letni Kacper poruszający się na wózku inwalidzkim. Bieg zakończył się z wynikiem 834 kilometry.

Dla dzieciaków jest to duży zastrzyk możliwości, żeby mogli być samodzielni. Mam nadzieję, że to osiągniemy. Są niesamowici ludzie, którzy się przyczyniają do tego i wszystkim serdecznie dziękuję – informuje Pani Agnieszka, mama Filipa – Ja również biegam, trzeba się trochę poruszać.

Po południu, na dawnej strzelnicy przy ulicy Konstytucji 3 Maja, odbył się festyn. Tam także zbierano środki na rehabilitację dzieciaków. Wśród atrakcji m. in. znalazł się zamek dmuchany dla dzieci i ścianka wspinaczkowa, nad którą pieczę piastował Adrian Wądołowski z grupy Speed ASG. Godne uwagi były również warsztaty z samoobrony przygotowane przez Studentów WSA: Marcina Ejsmonta, Darka Machnacza, Grzegorza Wołosińskiego i Daniela Matiunina. Na warsztatach tych chętni mogli poznać techniki obrony zarówno przy ataku z nożem jak i przy użyciu broni palnej. Inni studenci tańczyli na terenie nie aktywnej jeszcze fontanny.

zdjęcia z imprezy w klubie: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/16
zdjęcia z festynu Kilometry ku samodzielności: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/17
Film video z  imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=YNfHVvPbouE

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.